Hakkımızda

Cantaş Avukatlık-Danışmanlık

1. Amacımız

Etkili ve Hızlı

Ana amacımız bireysel veya kurumsal müvekkillerimiz adına en hızlı ve etkin çözüm yolunu bulmak.

Nitelikli ve etkili bir avukatlık hizmeti için çağın gereklerine uygun her türlü gelişim ve değişim içerisinde varlığımızı sürdürüyoruz.

ÇALIŞMA ALANLARI

2. Misyonumuz

Hedefe Doğru

Cantaş Avukatlık&Danışmanlık olarak hukukun her alanında meslek etik ve ahlakına uygun bir şekilde müvekkillerini temsil etmekle beraber müvekkil yararı için en üst düzeyde hassasiyet göstererek sonuca ulaşma çabası içindeyiz.

EKİBİMİZ

3. İletişim

Bize Ulaşın

Telefon Numaramız : (0312) 437 57 47

E-mail Adresimiz : [email protected]

İLETİŞİME GEÇ

03

Avukat, yıllar süren bilgi ve deneyimlerin bir bütünü olarak hizmet verir. Oldukça karmaşık bir hukuk düzeni olan ülkemizde yasalarla, sürelerle ve iletişim halinde olunması gereken birçok yargı personeli ile uğraşmak oldukça zor ve önemli bir iştir. Yapacağınız çok ufak bir hata sizi çok kötü sonuçlara götürebilir. Bu sebeple sürekli bu kargaşanın içinde bulunan ve bunu defalarca kez deneyimlemiş bir avukatla çalışmanız sizin için en doğru tercih olacaktır.

Danışmanlık ücreti ülkemizde henüz pek alışılmış bir uygulama değildir. Fakat avukatın, bir konu hakkında mesleki bilgi ve tecrübesine dayanarak hizmet sunması söz konusu olduğu için ücrete tabi olacaktır. Türkiye Barolar Birliği’nin de bu konuda yayınlamış olduğu bir ücret tarifesi bulunmaktadır. Nitekim bu ücret tarifesi de avukatların danışmanlık ücreti istemesinin yasa dışı bir uygulama olmadığının göstergesidir.

Türk Hukuku’nda avukat ile temsil zorunluluğu yoktur. Herkesin mahkemeler önünde kendisi temsil hakkı bulunmaktadır. Her mahkeme önünde avukat tutmaksızın kendini temsil etmek hakkın her bireyin vardır. Fakat hukuki işlemler uzmanlık gerektiren işlerdir. O sebeple avukat ile temsil oldukça önem arz etmektedir.

Sosyal Sorumluluk

Hukukun her alanda egemen olduğu bir sosyal düzen için sorumluluk üstlenmekten kaçınmayıp, kar amacı gütmeyen kuruluşların gereksinim duyduğu hukuki destek için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız.

Değerlerimiz

Toplumsal birlikteliğimizi derinden etkileyen kadın ve çocuğun maruz kaldığı fiziksel, cinsel ve psikolojik şiddete uğrayan kimselerin, maddi bir beklenti içerisinde olmaksızın yanlarında olmayı da parçası olduğumuz topluma karşı görev bilmekteyiz.

Gizlilik ve Sır Saklama

Kurumsal  veya bireysel müvekkillerimiz tarafından hukuk büromuza tevdi edilen sırları saklamak, yargılama süreci ve sonrası için müvekkil bilgi gizliliğini ön planda tutmak, AB Avukatlık Meslek Kuralları,1136 sayılı Avukatlık Kanunu, meslek ahlak ve etik kurallarımız bakımından en önemli görevimizdir.

Şeffaflık ve Düzenli Çalışma

Davanın hemen hemen her aşamasında doğabilecek sonuçları ve hukuki görüşümüzü düzenli aralıklarla müvekkillerimizle paylaşmaktan kaçınmıyoruz. Müvekkilimiz açısından her zaman ulaşılabilir, gerekli her türlü fiziki ve fikri desteğimizle yanında olmaya çalışıyoruz.